KELIONĖ PO PRASMENGANČIOS ŽEMĖS KRAŠTĄ
Vaikų vasaros stovyklos „Būk aktyvus ir sužinok“ dienoraštis
1 diena.
3 valandų ekskursija su gide po Biržų regioninį parką. Sužinotos pikantiškos naujienos. Biržų krašte negalima sakyti „kad tu prasmegtum!“, nes taip gali iš tikrųjų nutikti. Čia negalima trankyti durų, nes nuo trenksmo namas gali imti ir prasmegti...
Biržų krašte žemės paviršius nuolat keičiasi. Gruntiniam vandeniui išplovus gelmėje esančius gipso klodus, įgriūva žemė. Susidaro paslaptingos smegduobės.
Per pasaulinę geologų dieną atsivėrusi smegduobė buvo pavadinta geologų ola. Netoli jos - lapės ola. Ir dar daug duobių bežygiuojant Gojelio miške pažintiniu Barsuko olų taku.
Kirkilų ir Drąseikių apylinkėse daugybė karstinių ežerėlių. Tai nedideli vandens telkiniai, apjungiantys kelias smegduobes ar net jų grupes.
Įspūdingas Kirkilų apžvalgos bokštas, nuo kurio puikiausiai matosi visi karstiniai ežerėliai.
Ir ryškiausias Biržų krašto gamtos paminklas – karstinė smegduobė „Karvės ola“. Jos gylis – beveik 13 metrų.
Žingsniuodami ilgiausiu (525 m) pėsčiųjų tiltu per dirbtinį Lietuvos vandens telkinį, Širvėnos ežerą, atsidūrėme Astravo (grafų Tiškevičių) dvare. XIX a. statybos puošnūs, klasicizmo ir ampyro stilių dviaukščiai rūmai. Dvaro kompleksą sudaro arklidės, šunininko namelis, malūnas, ūkiniai pastatai, arkinė užtvanka-tiltas. Sužinojome apie dvaro musininko (musių gaudytojo) profesiją, apie žuvininką, kuris varpeliu kviesdavo žuvis pietų, apie šunininką. Ir dar, kad Širvėnos ežere yra 15 salų, o pati populiariausia - Meilės sala.
Labai gardūs pietūs miesto valgyklos pavėsinėje.
Biržų pilis - vienintelė Lietuvoje bastioninio tipo pilis. Pastatyta 1586-1589 m. Kristupo Radvilos Perkūno lėšomis švedų puolimams atremti.
Pasivaikščiojimas nuostabiais pilies kiemo takeliais ir pasiplaukiojimas vandens dviračiais.
Comments