top of page
Apie Šratinuką 

2000-ųjų lapkritį susirinkę į posėdžių salę vyresniųjų klasių aktyvieji mokiniai sprendė: būti ar nebūti Alizavos mokykloje laikraštukui? Netrukus gimė pirmasis „Šratinuko“ numeris. Nuo to laiko žaidžiame žurnalistinius žaidimus, mokydamiesi suprasti, kad laikraštis- ginklas, kuriuo galima užmušti ne tik musę, bet ir žmogų.

„Šratinuko“ moto- „Šmaikštus žodis- jėga!“. Misija- prakalbinti tylenius, pralinksminti paniurėlius, pradžiuginti svajoklius, paerzinti bambeklius.

Mokyklos bibliotekos sienas puošia Lietuvos mokyklų plunksnagraužių sambūrio paskirta „Originaliausio pavadinimo nominacija“ Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos laikraščiui „Šratinukas“. Puikuojasi Lietuvos Respublikos Švietimo ir Mokslo ministro Pagyrimo raštas Lietuvos mokyklų laikraščių konkurso, skirto lietuviškos spaudos atgavimo 100-mečiui, prizininkei „Šratinuko“ kūrybinei grupei, už mokyklos aktualijų analizes, straipsnių problematiškumą, temų ir žanrų įvairovę. Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidento Padėka „Nepaprastoms „Šratinuko“ Kalėdoms“ už idėjas ir gerumą. Sveikinimas tapus stipriomis pagalbos rankomis padedant tiems, kuriems reikia pagalbos. Tai įrodymas, kad jaunieji mokyklos plunksnagraužiai ne tik moka išvyti nuobodulį iš savo kasdienybės, bet kviečia ir kitus nebūti abejingais. Džiugina jų pačių ieškomos tiesos, keliukai, takeliai.

 

Per šešiolika metų „Šratinukas“ keitė ne tik savo kepurę, bet ir veidą. Kiekvienais metais jis vis kitoks, nes vieni išeina, ateina kiti.  Gilius pėdsakus puslapiuose (ir globėjos širdyje!) paliko net 7 redaktoriai: Indrė Užtupaitė, Donatas Pakšys, Manta Pakšytė, Roberta Janušauskaitė, Vilė Miknevičiūtė, Karolina Pūkaitė, Greta Pakšytė. O kokių nuolatinių skyrelių tik nebūta: „Išklausyk Doncės“, „Nuo Mantos nepasislėpsi“, „Karštoji“ Bertos kėdė, „Egliukės pastebėjimai“, „Filosofiniai Vilės trupiniai“, „Mūsų bėdos ir bėdelės“, „O man ne dzin!“, „Aš šaunus, nes sportuoju“, „Mūsų pertraukos“, „Pasuk makaulę!“, „Klausimėlis“ ir t.t.

NORI SUSISIEKTI 

SU MUMIS?

Success! Message received.

bottom of page