top of page

APIE GERUS DARBUS IR PROJEKTĄ „MAŽIEJI STEBUKLADARIAI“ Arba interviu su Vaikų svajonių fondo vadove

Dešimt Alizavos pagrindinės mokyklos 6-10 klasių mokinių dalyvaus projekte „Mažieji stebukladariai“. Kartą per savaitę vyks programavimo Python kalba užsiėmimai. Vaikų svajonių fondo vadovė Rasa Statulevičienė atvežė į mokyklą dešimt užsiėmimams skirtų kompiuterių.

„Šratinuko“ žurnalistės Evelina ir Gabija pakalbino gerbiamą viešnią.

Gabija: Pirmiausia papasakokite apie Vaikų svajonių fondą?

Rasa: Tai vaikų svajonių projektas. Jau dešimt metų Kalėdų laikotarpiu pildome vaikų, kurių šeimos išgyvena nepriteklių, svajones. Didžiausią sėkmę turėjome 2017 m., kai buvo išpildyta virš septyniolikos tūkstančių Lietuvos vaikų kalėdinių svajonių. Tada nutarėme pildyti vaikų svajones ištisus metus. Bendraujame su kūdikių paramos, vaikų dienos centrais. Dabar baigiame dovanų mokykloms projektą. Tuoj prasidės šiltų rūbų projektas, o metus vainikuos Kalėdų dovanų projektas. Pradėjome galvoti, ką galėtume nuveikti dar daugiau ir dar geriau, kad dar labiau pradžiugintume vaikus. Šitaip atsirado projektas „Mažieji stebukladariai“. Planuojame mokyti vaikus programavimo programų. Prognozuojama, kad 2060 m. praktiškai viskas bus kompiuterizuota ir viską valdys robotai. Todėl reikės labai daug programavimo specialistų. Be to, ir dabar jau labai reikalingi darbuotojai programuotojai. Mūsų projekto tikslas – atrasti talentus mūsų Lietuvoje.

Evelina: Už šiandieninę dovaną mūsų mokyklos mokiniams pirmučiausia turime būti dėkingi informatikos mokytojai Rasai Šlekienei. Papasakokite plačiau Šratinuko skaitytojams apie projektą „Mažieji stebukladariai“.

Rasa: Sužinojome, kad yra sukurtas programavimo pradžiamokslis vaikams lietuvių kalba. Iš viso 14 pamokų, kad vaikai suprastų, koks yra programavimo procesas, kaip jis veikia. Atvežiau dešimt kompiuterių, kad jūsų mokyklos mokiniai galėtų mokytis programavimo pagrindų. Tai reiškia, kad dešimt Alizavos pagrindinės mokyklos 6-10 klasių mokinių dalyvaus projekte „Mažieji stebukladariai“. Kartą per savaitę jūsų informatikos mokytoja Rasa Šlekienė ves programavimo Python kalba užsiėmimus.

Gabija: Suaugusieji mums sako, kad gyvenimo pagrindai padedami mokykloje. Kokia buvote vaikystėje? Kas labiausiai įsiminė iš mokyklos gyvenimo?

Rasa: Mokiausi labai aktyvių mokinių klasėje. Mūsų klasės dėka mokykloje atsirado mokinių taryba. Pati aš nebuvau labai stipri aktyvistė, kuri keltų idėjas, bet buvau toje grupėje, kuri eidavo pas mokytojus išsakyti įvairiausių idėjų. Mokytojai mums leido būti asmenybėmis, leido išsakyti savo nuomones, į jas atsižvelgdavo. Tai anaiptol ne visada buvo patogu ir malonu, bet mes jautėmės pilnaverčiais mokyklos bendruomenės nariais. Mokykla – tai ne tik žinios, tai ir daug socialinių dalykų, tokių kaip draugystė ar galimybė gauti kažkokių patirčių. Žaviuosi jumis, kad turite iniciatyvą leisti mokyklos laikraštuką. Jūs jį kuriate galvodamos temas, kalbindamos mokyklos svečius ir t.t. Tikiu, kad ir kur vėliau jūs bedirbtumėte, visada turėsite ir kitų iniciatyvų. O tai yra labai reikalinga ir naudinga, ypač jauniems žmonėms.

Evelina: Kaip tapote tuo, kas esate dabar?

Rasa: Aš visą laiką mačiau, kaip mano tėvai padeda kitiems. Augau su tokiu supratimu, kad reikia pagelbėti tam, kuriam reikalinga ta pagalba. Mano vyras irgi visada atsiliepia, kai reikalinga pagalba. Mes abudu esame rotariečiai. (Rotary (angl. rotation – sukimasis, kaita) – tarptautinis labdaros klubas, jungiantis aukštos reputacijos verslininkus ir profesionalus. Bendrija, laikydamasi tarnavimo idealo, vykdo humanitarinius projektus. Klubo pavadinimas kilęs nuo tradicijos organizacijos veiklos pradžioje kas savaitę rinktis vis kitoje vietoje. Beje, yra ir Intoractas, mokyklinio mažiaus jaunimui (12-18 m). Yra Rotoractas, jungiantis 18-30 m jaunuolius. Pasidomėkite, ir jūs galite tapti šių klubų nariais. Socialinis darbas, noras padėti kitiems, kaip jau minėjau, mane lydi nuo pat vaikystės. Man labai įdomu ir labai gera padėti kitiems. Pabandykite ir jūs padaryti gerą darbą, pajusite kokį didžiulį pasitenkinimą jis suteikia. Išgyveni malonumą, kai ruošiesi, kai tą darbą atlieki. Pradedi vėl ir vėl norėti daryti gerus darbus. Didesni projektai, apimantys visą Lietuvą, prasidėjo prieš šešetą metų.

Gabija: Kodėl padedate vaikams?

Rasa: Tapusi Rotari klubo nare pradėjau bendrauti su vaikų dienos centrais, pradėjau gilintis į situacijas, į tai, kokiose situacijose, neretai atsiduria vaikai. Gyvenime galime pasiekti daug daiktinių tikslų, bet tai tėra tik vienkartinis dalykas. Nusipirkti gerą mašiną yra niekai, tačiau padėti kitam išlipti iš duobės, išeiti iš sunkios padėties, padėti žmogui pasijusti pilnaverčiu, padėti vaikui - va čia yra gyvenimo pilnatvė. Padėti kitam yra svarbiausia gyvenime!

Evelina: Ko palinkėtumėte mūsų mokyklos mokiniams?

Rasa: Iniciatyvos. Nebijoti. Būti drąsiems ir būtinai svajoti. Nebijoti drąsiai svajoti!

Evelina ir Gabija: Ačiū už puikius patarimus! Sėkmės Jums darant gerus darbus žmonėms!


Opmerkingen


Sekite
naujienas
  • Facebook Basic Black
Naujausi įrašai
bottom of page