Gilinome žinias apie elektronikos atliekų rūšiavimą
Spalio 14 - Tarptautinė elektronikos atliekų diena, skirta informuoti visuomenę apie elektroninės įrangos atliekų tvarkymo, jų surinkimo ir perdirbimo problemas.
Spalio 14 ir 15 dienomis geografijos pamokų metu žiūrėjome VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos“ atsiųstą filmą apie elektronikos, baterijų, alyvos automobilių bei kitų atliekų rūšiavimą, jo svarbą ir naudą.
Sužinojome, kad elektroninėse atliekose yra nuodingų medžiagų, tokių, kaip gyvsidabris, švinas, kadmis ir kt. , kurioms patekus į dirvožemį ar vandenį gali apsinuodyti žmonės. Šie sunkieji metalai pažeidžia DNR ir ląsteles ir padidina tikimybę susirgti vėžinėmis ligomis.
Perdirbant elektronines atliekas išgaunami labai vertingi metalai: auksas, sidabras, varis. Jie panaudojami juvelyrinių gaminių gamyboje.
Plastikas gamtoje suyra tik per 120-140 metų, todėl jo atliekos labai pavojingos. Plastiko atliekos pražudo milijonus jūros gyventojų. Todėl labai svarbu jį rūšiuoti, mesti į geltoną konteinerį arba vienkartinius plastikinius indus keisti į medinius.
Sužinojome apie žiedinę ekonomiką, kai pakartotinai naudojant, taisant ir perdirbant produktus siekiama sumažinti išteklių naudojimą.
Peržiūrėję filmuką www.mesrusiuojam.lt internetinėje svetainėje visi drauge sprendėme kryžiažodį. Kiekviena klasė kryžiažodžius išsprendė teisingai.