top of page

ĮSPŪDŽIAI IŠ PENKTOKŲ IR ŠEŠTOKŲ ŽYGIO PO ANYKŠČIŲ KRAŠTĄ


„Ant aukšto stataus kalno pasirodė stebuklingas žiburys. Žibėjo jis kaip žvaigždė, apsiaustas šviesiu ratu iš aukso raidžių“ – klausėsi jaunieji turistai ( Alizavos pagrindinės mokyklos 5-6 klasių mokiniai) garsiojo Jono Biliūno apsakymo „Laimės žiburys“, mokykliniu autobusu traukdami Anykščių krašto link, pasiruošę užkopti ant to ypatingojo kalno.
Vadovas (mokyklos direktorius Gintaras Paškauskas) žygį pradėjo nuo pažinties su dviem karingai nusiteikusiais vilkais. Šiuos vilkus iš medienos atliekų pagamino ir kumufliažine chaki (kariškių uniformos) spalva nudažė meistras Žilvinas Pranas Smalskas. Apžiūrėję Šventosios upės tiltą, mokiniai pamatė dar tokia pat technika pagamintas keturių žuvų galvas.
Paskui vadovas pasiuntė visus į parką, nubėgti pažiūrėti, koks ten dėdė sėdi.
Ogi tai – rašytojas Antanas Vienuolis- Žukauskas! Ilsisi, šitiek knygų parašęs. Laukia atbėgančių vaikų ir ant savo kelių juos pasisodina.
Tada visi patraukė pėstute smagiu dviračių taku per spalvotą Anykščių regioninio parko mišką. Kvėpavo gaiviu rudeninio miško oru, grožėjose šalia srovenančios Šventosios vaizdais. Vieni grybų surado, kiti dilgėlę nusiskynę draugus pagainiojo. Kai kas pasidomėjo upės gyliu, kai kas apie miškų grožį kalbėjosi. Valanda pėsčiomis nė kiek neprailgo. 
Bažnyčios papėdėje sustoti privertė gražios menininkų instaliacijos „Minkštas nutūpimas“ ir „Trimitėliai“. O prie bažnyčios - metale iškalti labai teisingi žodžiai apie blaivybę, apie persivalgymą. Tai Antanas Baranauskas - garsusis poetas ir matematikas – juos pasakė. Skverelyje ir paminklas jam stovi.
Paskui autobusas važiavo per didelį tankų mišką, į Pavarių girininkiją. Mokiniai išvydo galingą ąžuolą su šešiais kamienais (septintas jau nudžiūvęs). Vaizdas įspūdingas – ąžuolo šakos lyg minkštu aksominiu kilimu pasidengusios samanomis kviečia pastovėti, pasigėrėti natūraliu gamtos grožiu.
O paskui, žinoma, - į „Laimės žiburį“! Į statų kalną visi lėkte užlėkė. Senojo puikaus rašytojo Jono Biliūno kapą pamatė. 
Anykštėnai iš dėkingumo rašytojui „Laimės žiburį“ pastatė, o mokiniai atsidėkodami už smagų žygį  apkabino jaunųjų turistų būrelio vadovus: fizinio ugdymo mokytoją Jūratę ir mokyklos direktorių Gintarą.


Sekite
naujienas
  • Facebook Basic Black
Naujausi įrašai
bottom of page