STEAM užsiėmimas „Literatūriniai herojai moko“
STEAM ugdymas moko per veiklų ir žaidimų formą. Ugdymas, patirtis, kurią vaikai patiria veikdami, turi didžiulę įtaką jiems pažįstant save, formuojant santykius su bendraamžiais ir gebėjimus pažinti pasaulį, plečiant kultūrinį ir kūrybinį akiratį. Vaikai iš prigimties yra smalsautojai ir tyrinėtojai. Jie viską nori sužinoti.
Lapkričio 11 dieną Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos 6 ir 5 klasių mokiniai apsilankė Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filiale. Bibliotekos vedėja Regina Vertelienė parodė mokiniams 60 autorinių lėlių – literatūrinių herojų kolekciją. Priminė, kokių pasakų šie herojai. Tai ir didelį akmenį nešantis velnias (padavimas apie Puntuką), ir vištytė su gaideliu, ir raganius, ir šimtas zuikių, jaučio trobelės veikėjai, garsioji Eglė – žalčių karalienė, Gulbė - karaliaus pati, nuogas karalius, mergaitė su degtukais ir t.t. , ir t.t.
Kai kurios lėlės turi QR kodo gidą, kurį sukūrė ir pasakų ištraukas įgarsino Saulėtekio gimnazijos dvyliktokas Domantas. Mokiniai išbandė QR kodo veikimą. Nuskenavę lėlės Eglės kodą, išgirdo Domanto skaitomą tekstą, kaip lietuvių liaudies pasakos „Eglė – žalčių karalienė“ herojė prakeikia savo vaikus: „Kad tu pavirstum į drebulėlę, kad tau šukuotų vėjas galvelę..... Aš – jūsų mamelė liksiu eglele....“. Malonus vyriškas balso tembras, kaip mat nukėlė į žinomą pasaką.
Mokiniai pamatė ir Saulėtekio gimnazistų pagamintą lėlių kompoziciją, įprasminančią Kryžių kalno legendą.
Bibliotekos vedėja Regina pademonstravo mokiniams, kaip reikia bibliotekoje pačiam apsitarnauti t.y. pasiimti pasirinktą knygą. Pagrindinė sąlyga – negali būti bibliotekos skolininkas.
Mokiniai sužinojo, kad visos nuostabiosios lėlės pagamintos iš modulino.
Vyresnioji bibliotekininkė Simona Stelmakovaitė pakvietė svečius į laboratoriją, kurioje vaikai, klausydamiesi edukatorės sekamos pasakos „Sigutė“, patys gamino naminį moduliną.
Veiklos metu buvo diskutuojama apie skaitymo ir žinių sąsają su įvairiomis kūrybinėmis veiklomis, kūrybiniais procesais.
Comments