INOVATYVI PAŽINTIS SU VASAROS SAULĖGRĮŽOS ŠVENTE
Birželio 21 dieną prasideda astronominė saulėgrįža. Saulė vasaros keliu pakyla į pačią Dangaus viršūnę, stabteli horizonte ir keletą dienų leidžia pasidžiaugti savimi ir vasaros gražumu. Birželio 23 – ilgiausia diena ir trumpiausia naktis – tai Rasos, Kupolinės arba Joninės. Ši diena švenčiama visą parą. Atliekamos apeigos su ugnimi: ugnelė garbinama, maitinama, giedamos sutartinės, deginami laužai ir per juos šokinėjama, deginamos aukštai iškeltos stebulės ir degančios ridenamos nuo kalno. Atliekamos apeigos su vandeniu: prieš šventę prausiamasi, plukdomi vainikai, maudomasi rasoje. Atliekamos apeigos su pievų augalais: pinami vainikai, žolynais ir medžių lapais puošiami šventės vartai. Atliekamos apeigos javais, ypač rugiais: jie lankomi ir apdainuojami. Su dainomis ir sutartinėmis palydima besileidžianti Saulė, o rytą sutinkama.
Birželio 21 dienos pamokos 5-9 klasių mokiniams buvo skirtos šios gražios vasaros saulėgrįžos šventės pažinimui.
Mokiniai išbandė kupoliavimą. Aplink mokyklą esančiose pievose prisirinkę įvairių gėlyčių, dėliojo iš jų vainikus. Patingėję kupoliauti, piešė vainikų ornamentus ant asfalto.
Žinias apie Jonines bei jos tradicijas įprasmino žaisdami linksmą žaidimą. Klausimą nulemdavo burtų kauliukas, o atsakymo reikėjo bėgti ieškoti medžiuose ir krūmuose paslėptuose lapeliuose.
Muzikos mokytoja Zita pamokė smagių Joninių dainų.
Comments