top of page

GERUMO KULTŪROS SKATINIMAS

Alizavos pagrindinėje mokykloje pradėta graži ir prasminga iniciatyva – skatinama mokinių gerumo kultūra. Mokykla prisijungė prie Tarptautinės Gerumo mokyklos, kurią įkūrė Amy N. Spangler ir dr. Tatyana V. Tsyrlina-Spady. Ši programa, paremta ilgalaikiais tyrinėjimais, įrodo, kad gerumas gali pakeisti gyvenimą ir jį būtina ugdyti nuo vaikystės.




GERUMO DIENORAŠTIS

GERANORIŠKUMAS, DRAUGIŠKUMAS, RŪPESTIS, UŽUOJAUTA, LINKSMUMAS

Klasių auklėtojos aktyviai įtraukia mokinius į įvairias veiklas, kurios skatina gerumą ir draugiškumą. Klasės valandėlių metu mokiniai diskutuoja, kas yra gerumas, kaip jis jaučiamas ir kaip jį galima ugdyti kasdienėse situacijose.



Vyresniųjų klasių mokiniai dalyvauja kūrybinėse diskusijose ir praktiniuose užsiėmimuose, per kuriuos analizuoja, kaip svarbu sakyti malonius žodžius, nepašiepti kitų bei skatinti pozityvią atmosferą.

8 klasė



8 klasės mokiniai išmoko 5 pirštų principu priimti klasės valią.

Diskutavo, kad norint pademonstruoti gerumą, reikia žmogui sakyti malonius žodžius ir niekada nesityčioti iš kitų t. y. prikąsti liežuvį, nors ir labai knieti pašiepti kitą.

Bandydami vieni kitus pralinksminti žaidė žaidimą berdami vieni kitiems malonius komplimentus. Diskutavo, kodėl noras pradžiuginti klasės draugą yra gerumo aktas; kuo skiriasi draugystė nuo draugiškumo.

Emociukais pavaizdavo pagrindines gerumo sąvokas: „Užuojauta padeda užmegzti draugišką ryšį“, „Gerumas atsiras, kai pats pasikeisiu“ ir t.t.

Žaidė komandos formavimo žaidimą „Kėdutė. Ggrupėse rungtyniavo, kurie iš spagečių pastatys ilgesnį ir tvirtesnį tiltą.

Ant svajonių akinių nupiešę savo svajonę, dovanojo juos vieni kitiems.

Klasės auklėtoja Danutė Miknevičienė



7 klasė



7 klasės mokiniai tyrinėjo, kaip muzika gali padėti išreikšti jausmus ir paskatinti gerumą. Kartu su mokiniais peržiūrėjo įvairius muzikinius klipus, juos aptarė ir diskutavo apie išlikusią nuotaiką po peržiūrų. Mokiniai dalinosi savo mėgstamiausiomis dainomis, rinko labiausiai patikusią ir galiausiai kartu ją dainavo.

Klasės auklėtoja Monika Baguškienė


6 klasė

Šeštokai piešė, spalvino Gerumo saulutes: „matavosi“ savo gerumą. Jautėsi šioks toks sutrikimas: dar neteko susimąstyti, kiek manyje yra gerumo. Dvi mokinės užspalvino visą saulutę, likusieji, beveik visi, daugiau kaip pusę. Saulutės papuošė klasę.

Kitas užsiėmimas – komplimentų sakymas (pats laikas jau  išmokti juos sakyti). Pirmiausia šeštokai užrašė po komplimentą klasės auklėtojai. Tada reikėjo sugalvoti po gražų, linksmą pagyrimo žodį klasės draugui. Sakyti sekėsi sunkiau – nedrąsu, nežinau, ką sakyti... Geras žodis kaip saulė šildo, džiugina, todėl šią veiklą kartos ir pamokose, ir klasės valandėlių metu.

Klasės auklėtoja Jūratė Kuliukienė


5 klasė

Penktokai piešė piešinius, rašė linksmus posakius. Visiems patiko, kai Donatas sakė, kad šiandien penktadienis. Vadinasi, rytoj nebus pamokų. Austėja rašė, kad skraido kaip vėjas. Pasirinkę spalvotus lapus, juos suglamžę, mėtė, sekdami, kur jo mesta gniūžtė nukris. Tada kiekvienas pasiėmė klasioko kamuoliuką ir garsiai perskaitė užrašą ar parodė piešinius. Visus pradžiugino saldumynai iš Lenkijos, kuriais vaišino auklėtoja.

Klasės auklėtoja Gražina Kigaitė


Jaunesniųjų klasių mokiniai gerumo idėjas išreiškia per kūrybą – piešdami, rašydami sveikinimus bei linksmas žinutes vieni kitiems. Veiklos metu jie ne tik mokosi, kaip būti geresniems draugams, bet ir dalijasi džiaugsmu su visa mokyklos bendruomene. Mokykloje ugdomas supratimas, kad gerumas prasideda nuo paprasčiausios šypsenos ar mažo poelgio, kuris gali pradžiuginti kitus.



3 klasė



Trečios klasės mokiniai kalbėdami apie gerumą supranta, kad smagu, kaip padarai gerą kitam, nes kartu ir sau tai darai. Mokiniai nutarė, kad svarbiausia yra šypsena ir gera nuotaika. Visi klasės mokiniai nupiešė savo portretus- LAIMINGA KLASĖ.

Trečiokai savo džiaugsmu dalijosi ir su kitais mokyklos bendruomenės nariais. Eidami į sporto salę šypsojosi ir mojavo sutiktiems, šitaip demonstruodami mini gerumą. Mokiniams kilo idėja, kad reikia pradžiuginti klasės draugą Jokūbą ir jį pasveikinti su gimimo diena. Visi piešė sveikinimo atvirukus ir įteikė berniukui. Jokūbas buvo laimingas. Tai buvo gerumo skatinimas.

Šioje klasėje jau susiformavusi tradicija, kad po pamokų mokiniai vieni su kitais atsisveikina apsikabindami. Šitokiu būdu vaikai atsisveikina ir su klasės mokytoja.

Klasės auklėtoja Birutė Kairienė


JIUG


Patys mažieji ugdytiniai taip pat įsitraukė į gerumo skatinimo veiklas. Vaikai dažnai būna įvairių nuotaikų – linksmi, liūdni ar net pikti, tačiau draugystės ir bendrumo jausmas padeda jiems vėl sugrįžti į gerą nuotaiką. Mažieji mokinukai šypsenomis puošia vieni kitų veidus, kasdien susitikdami ir bendraudami, taip išreikšdami draugystę ir gerumą.

Grupės mokytoja Rima Dyraitė




Šios veiklos Alizavos pagrindinėje mokykloje ugdo mokinių emocinį intelektą, padeda sukurti draugišką aplinką.

コメント


Sekite
naujienas
  • Facebook Basic Black
Naujausi įrašai
bottom of page