top of page

Dėkingumo atmosferos kūrimas Alizavos pagrindinėje mokykloje


Paskutines dvi spalio savaites Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai, dalyvaujantys Tarptautinėje GERUMO MOKYKLOS programoje, gilinosi į dėkingumo temą. Užsiėmimuose jie diskutavo apie sąmoningą kitų pastebėjimą bei jų indėlio vertinimą. Mokiniai kūrė dėkingumo simbolius, kuriuos įteikė bendruomenės nariams, kuriuos labiausiai vertina ir gerbia. Šia veikla mokiniai ne tik stiprino bendrystės jausmą, bet ir skatino pagarbą vieni kitiems, prisidėdami prie pozityvios atmosferos kūrimo mokykloje.


Kitų pastebėjimas ir dėkingumas


8 klasės mokiniai mokėsi reikšti dėkingumą įvairiais būdais. Pirmiausia jie turėjo pastebėti žmones, kuriems jaučia dėkingumą, ir tai išreikšti. Kiekvienas mokinys gavo tuščią lapelį, kuriame užrašė asmens, kuriam yra dėkingi, vardą, o vėliau buvo paprašyti pagalvoti, už ką konkrečiai tam žmogui dėkingi. Per ateinančias 24 valandas mokiniai turėjo bent tris kartus apmąstyti savo dėkingumą tam asmeniui. Kad nepamirštų šios užduoties, daugelis įsidiegė priminimus savo mobiliuosiuose telefonuose.

Po kelių dienų mokiniai dalinosi savo patirtimi – kaip jautėsi apmąstydami dėkingumą ir ką darė, kai gaudavo priminimą.

Mokiniai grupelėse diskutavo apie bendruomenės narius, kurie savo darbu prisideda prie visuomenės gerovės ir pateikė konkrečius pasiūlymus, kaip šiems žmonėms būtų galima išreikšti dėkingumą. Galiausiai buvo nuspręsta, kad klasė parodys dėkingumą mokyklos direktoriui.

Kiekvienas mokinys pasiūlė, už ką yra dėkingas direktoriui, o šie pasiūlymai tapo pagrindu padėkos laiškui. Laiškas buvo sukurtas kartu su piešiniu, vaizduojančiu mokyklos foną, ant kurio buvo atspausdinti padėkos žodžiai ir 8 klasės mokinių vardai. Klasės valandėlės metu mokiniai pakvietė mokyklos direktorių, perskaitė jam padėkos laišką ir visi kartu nusifotografavo.


Danutė Miknevičienė, 8 klasės auklėtoja


Dėkingumo atmosferos veiklos


Šeštokai pasirinko apkabinimu nustebinti fizinio ugdymo mokytoją ir mokyklinių autobusų vairuotojus. Geriausiai pavyko nustebinti fizinio mokytoją, nors mokytojas dirba tik pirmus metus. Vairuotojai nustebo, bet geranoriškai sutiko, kad vaikai apkabintų, tačiau patys šeštokai sutriko, pasimetė. (Gal, kad labiau pažįstami, o gal, kad jie buvo trys?)

Kitas užsiėmimas - „Padėkų-šypsenų medžio kūrimas“. Šeštokai turėjo per kelias dienas pasirinkti du šeimos narius (mamą, tėtį, brolį, sesę, senelius) ir pagalvoti, už ką labiausiai norėtų jiems padėkoti. Šeštokų dauguma pasirinko mamą ir tėtį, bet vienas kitas dėkojo ir kitiems šeimos nariams.

Kitą dieną kiekvienas gavo dėkojimo pasiūlymų sąrašą ir rinkosi tinkamiausią, bet galėjo užrašyti ir savo sugalvotą. Šeštokai dėkoja „už gerą žodį“, „už ramybę“, „už padrąsinimą“, „už paguodą“, „už šiltus namus“, „už kelionę“, „už dėmesį“, „už skanų valgį“, „už kiekvieną dieną“, „už šypseną“ ir kt. Gerumo simboliu mokiniai pasirinko piešti ant popierinių lėkštučių šypsenas, kurių kitoje pusėje kiekvienas užrašė kam ir už ką dėkoja. Padėkų-šypsenų medis puošia šeštokų klasę.

Su kiekvienos temos veiklomis auga mūsų gerumas.

 

Jūratė Kuliukienė, 6 klasės auklėtoja



Mokykimės dėkingumo pradėdami popierinėmis gėlytėmis

Žinome žaidimą „myli-nemyli“, kai plėšomi ramunės žiedlapiai ir buriama myli ar nemyli. Paskutinis lapelis ir pasako, ar tave tas žmogus myli ar ne. Idėją pasiūlė dukra, grįžtant iš šeimos išvykos. Kartu pasitarėme, gal mokiniai gėlės žiedą  (nebūtinai ramunės) piešia, žiedo viduryje užrašydami „Jūs man patinkate, nes...“, o ant žiedlapio parašo gerą žmogaus savybę.

Šią mintį perdaviau auklėtiniams. Donatas pasiūlė, kad žiedo centre galima nupiešti klasę. Vyko balsavimas. Abi idėjos surinko vienodai balsų.

Padalinome lapą į 4 lygias dalis, joje piešėme spalvingus žiedus, juos kirpome ir dovanojome mokytojams, bibliotekininkei, valytojoms. Kai kurie sutiko, kad vaikai   prisegtų į atlapą, kiti pasikabino klasės  lentoje ar kitur pasidėjo.

Vaikams sunku buvo rasti gražių žodžių, manau, kad namuose mažai juos tėvai giria. Bendromis pastangomis stengėmės sugalvoti juos.

Apdovanotieji reagavo įvairiai: vieni buvo nustebinti parodytu dėmesiu, kiti klausė už ką man, šypsojosi.

Aš irgi susimąsčiau, kodėl mums taip sunku pasakyti gerą žodį žmogui? Gal mes, suaugusieji, patys nemokame rodyti dėkingumo, o iš vaikų reikalaujame, kad jie gražiai elgtųsi?

Gerumo, dėkingumo, pagarbos trūksta visiems, tad mokykimės jo visi kartu pradėdami nuo paprasčiausių popierinių gėlių.

 

Gražina Kigaitė, 5 klasės auklėtoja


7 klasės mokiniai dėkoja už atostogas


Visi mokiniai džiaugiasi galėdami bent trumpam pailsėti nuo mokslų, pasiruošti naujiems iššūkiams ir pasimėgauti laisvalaikiu. Atostogos – puikus metas atsipūsti, įgyti naujų jėgų ir grįžti į mokyklą su šypsena.

Laimingi septintokai dėkoja už atostogas.


Monika Baguškienė, 7 klasės auklėtoja


TEGUL GERUMO ŽIEDAS SKLEIDŽIASI!



Klasėje ant sienos šypsosi saulė. Tai vaikų pagamintas darbelis. Saulė - tai gėris, šiluma, švelnumas, pagalba.

Kalbantis su mokiniais apie gerumo simbolio kūrimą buvo visų nutarta, kad mūsų klasės gerumo simbolis bus mažos saulutės.

Diskutavome, kam turėtume mokykloje įteikti gerumo simbolius ir aptarėme  vertinimo kriterijus.

Mokiniai nurodė, kad  klasės simbolio ir siurprizo verta bibliotekininkė Danutė, kuri padeda, pataria, yra paslaugi. Jai ir įteikė mokiniai gerumo simbolį. Trečiokai apsilankė ir pas mokyklos direktorių. Už tai, kad mokykloje mokiniams gera, smagu ir jauku direktoriui įteikė saulutę ir siurprizą. Mokykloje reikalingas žmogus yra mokinių padėjėja, kuri dažnai apsilanko ir trečioje klasėje. Mokinys Airidas padarė jai saulutę. Už skanų maistą mokiniai gerumo simbolį padovanojo ir valgyklos vedėjai, kuri labai nustebo vaikų įvertinimu. Trečiokai parašė laišką valytojai Vilei. Pridėjo prie laiško gerumo simbolį ir siurprizą ir viską paliko ant suolo. Spėliojo, ar suras jų laišką valytoja. Iš ryto visi puolė į klasę, bet laiško nebebuvo - valytoja paėmė gerumo simbolį.

Ne tik mokykloje turime pastebėti ir ugdyti gerumą, bet ir kiekvienas savo namuose. Nutarėme ir per technologijų pamoką iš antrinių žaliavų ir popieriaus pagaminome vazą ir žiedų. Tai pagarbos ir gerumo simbolio išraiška brangiausiam žmogui - MAMAI.

Mokiniai aptarė nuveiktą darbo etapą. Pasakojo, kaip buvo nedrąsu įteikti gerumo  simbolius, bet vėliau pajuto širdyse gėrį, pakylėjimą.

Mokiniai supranta, kad gera atmosfera klasėje, mokykloje, namuose padeda geriau mokytis, bendrauti, išsakyti savo nuomonę, sugalvoti idėją.

Kur benuvyktume, kur benukeliautume visur reikalingas gerumas, rūpestingumas, atjauta.

TEGUL GERUMO ŽIEDAS PAMAŽU SKLEIDŽIASI...

 

Birutė Kairienė, 3 klasės mokytoja

 

Mažiausieji dėkoja valgyklos darbuotojoms


Maloniausias jungtinės ikimokyklinės ir priešmokyklinės ugdymo grupės ugdytinių kelias yra iš klasės į valgyklą. Mažyliai labai dėkingi valgyklos darbuotojoms už skanų maistą. Todėl kiekvieną dieną joms ištaria nuoširdų AČIŪ.

Dėkodami už skanų maistą vaikai, padedami mokytojos, sukūrė sveiko maisto lėkštę - emblemą.


Rima Dyraitė, JIUG vadovė

Comments


Sekite
naujienas
  • Facebook Basic Black
Naujausi įrašai
bottom of page