top of page

PAMOKA, KAIP PRAKALBINTI ROBOTĄ


Technologiniai išradimai apima vis daugiau gyvenimo sričių. Juos sutinkame buityje, medicinoje, versle. Robotai humanoidai pasitelkdami dirbtinį intelektą gali atstovauti žmogų tokiose situacijose, kuriose dar joks robotas iki šiol negalėjo padaryti. Visa tai atneša permainas į mūsų kultūrinį ir visuomeninį gyvenimą. 
Gruodžio 20 d. Alizavos pagrindinės mokyklos penktos ir šeštos klasės mokiniai dalyvavo VšĮ „Klaipėdos išmanioji mokykla“ edukatorės Alinos Šakinienės pamokoje „Prakalbink robotą“.
Edukatorė supažindino su nanorobotais. Tai – labai mažų matmenų sistemos, skirtos atlikti tam tikras funkcijas. Tokių robotų funkcijoms įgyvendinti pasitelkiami jutikliai, nanovarikliai, nanomanipuliatoriai, elektros energijos generatoriai ar net molekuliniai kompiuteriai. 
Mokslininkai konstruodami nanorobotus, tiria, kaip jie jungiasi prie ląstelių paviršiaus ir aiškinasi, ar sukurtosios nanostruktūros tikrai veikia pasirinktas ląsteles. Planuojama sukurti specialų konteinerį – kuris nepastebimai prisiartintų prie pasmerktos ląstelės, ją atpažintų ir pradėtų „operaciją“. Šio konteinerio turinys negrįžtamai pažeistų ląstelę ir tai „įjungtų“ užprogramuotą jos žūties mechanizmą. Tai pasitarnautų ligų diagnostikoje, genų terapijoje, chirurgijoje, odontologijoje, gydant vėžį, cukrinį diabetą ar kraujo ligas.
Edukacijos metu mokiniai buvo supažindinti su robotais humanoidais – dirbtinį intelektą turinčiais robotais. Jie – labai panašūs į žmogų. Turi rankas, kojas, gali kalbėti. Mokiniai žiūrėjo vaizdo įrašą apie dvi seses-robotes. Stebėjo, kaip jos gestikuliuoja, kaip keičiasi jų veidas. Robotai humanoidai ateityje pakeis žmones bibliotekose, oro uostuose ir kt.
Edukatorė papasakojo, kad šiandien mokslininkai daug dirba, kad būtų galima atsispausdinti 3D spausdintuvu reikiamus žmonių organus.
Mokiniai sužinojo apie nemokamą Scratch programavimo programą. Mokytoja pademonstravo, kaip užprogramuoti robotuką („Kalbantis robotas“). Parodė, kur ir kaip parsisiųsti plėtinius, kur parašyti robotukui klausimą, kaip užprogramuoti jo atsakymą, kaip kurti naują žinutę, kaip toliau dėstyti bendravimą su robotuku. Edukatorė atkreipė mokinių dėmesį, kad labai svarbu programuoti draugišką robotuką. Ateities robotai tikrai neužpuls žmonių, jeigu žmonės juos programuos draugiškus.
Kiekvienas mokinys gavo vaizdo įrašą su metodine medžiaga ir turės galimybę pabandyti kurti programą kalbančiam robotui.


Comments


Sekite
naujienas
  • Facebook Basic Black
Naujausi įrašai
bottom of page