top of page

KINO PAMOKOS VILNIUJE


Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai, kultūrinių intervencijų projekto „Istorijos. Vaizdai ir garsai.“  dalyviai,  grupelėse kuria pasirinktų objektų vaizdo istorijas. Gruodžio 21 d. jie vyko į Vilnių susitikti su mokytojomis, kino režisierėmis Živile Mičiulyte ir Aiste Zegulyte. Skalvijos kino centro medijų erdvėje „Meno avilys“ jaunieji kino kūrėjai demonstravo savo nufilmuotus kadrus. Režisierės vertino mokinių darbus, davė labai daug vertingų patarimų, kaip juos patobulinti, pozityviai kvietė nenuleisti rankų susidūrus su pirmaisiais sunkumais.
Paskui Skalvijos kino teatro mažojoje salėje (seniausiame Vilniaus teatre) visi kartu žiūrėjo lietuvių režisierės Giedrės Žičkytės 2020 m sukurtą dokumentinį filmą „Šuolis“. 
Tai labai daug tarptautinių kino festivalių aplankęs ir apdovanojimų sulaukęs pastarųjų metų lietuviškas kino filmas. Dokumentinė istorija pasakoja apie lietuvių jūreivį Simą Kudirką, kurio likimą sprendė net du JAV prezidentai – Richardas Nixonas ir Geraldas Fordas, po to, kai jis gūdžiais tarybiniais laikais išdrįso peršokti iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį ir paprašyti politinio prieglobsčio.
Grąžintas atgal ir įkalintas, Simas sulaukė didžiulio tarptautinio palaikymo, dėl jo išlaisvinimo buvo rengiamos tūkstantinės demonstracijos. Lietuvis iš Griškabūdžio tapo tarptautiniu žmogaus laisvių pažeidimo simboliu. Šie įvykiai Šaltojo karo metu sukėlė milžinišką politinį sąmyšį JAV ir Sovietų Sąjungoje.
Po penkiasdešimties metų Simas Kudirka, lydimas režisierės Giedrės Žickytės, vėl grįžta į amerikiečių laivą „Vigilant“, dar kartą išgyventi jo likimą pakeitusį šuolį. 
Uždeganti herojaus charizma, įspūdingos archyvinės medžiagos, netikėtumų kupina, paties Simo lūpomis pasakojama istorija.
Po filmo režisierės Aistė ir Živilė su mokiniais aptarė ne tik filmo siužetą, bet ir techninę pusę. Kokiais planais sumontuoti vaizdai, kokia tvarka jie išdėstyti ir ką tai duoda? Pavyzdžiui, operatorius kalbinamuosius filmuoja stambiais planais ir todėl filme byloja ne vien žmogaus žodžiai, bet ir mimika, nusiteikimas, pauzės. Mokiniai pastebėjo, kad daug skirtingų elementų panaudota filme. Režisierės atkreipė dėmesį, kiek daug Giedrės Žičkytės dirbta su archyvine medžiaga.
Mokiniai teigė, kad tai ir žiaurus, ir juokingas, nuoširdus ir gyvybingas filmas, kurio pamiršti taip lengvai neišeis.


Comentarios


Sekite
naujienas
  • Facebook Basic Black
Naujausi įrašai
bottom of page