KĄ ŽINAI APIE GIEDORIŲ?
- Admin
- 2017-01-03
- 2 min. skaitymo

Ar žinai, kad yra gaidžių, kurių uodegos siekia 7 metrus?!
Juodaplunksniai gaidžiai daugelyje Afrikos ir Azijos tautų laikomi juodųjų jėgų simboliu. Žyniai juos aukoja kerėtojiškų ritualų metu.
Senovės Lietuvoje juodą gaidį privalėjo laikyti kiekvienas malūnininkas, kad sutramdytų nelabuosius , kurių buvo pilna kiekviename malūne.
Ar žinai, kad vištų būriui gaidys nebūtinai reikalingas?
Vištos sėkmingai deda kiaušinius ir be gaidžio. Jie niekuo nesiskiria nuo apvaisintų nei skonio, nei maistinėmis savybėmis. Tiktai neapvaisintame kiaušinyje nėra gemalo ir iš tokio kiaušinio neįmanoma išperinti viščiukų.
Jeigu vištų būryje nebus gaidžio, būriui kuo puikiausiai vadovaus dominuojanti višta.
Ar visi gaidžiai peštukai?
Brendimo metu hormonai verčia gaidžių smegenis pajusti vadovavimo būriui jausmą ir imtis šio būrio apsaugos. Todėl dažnai gaidžiai būna agresyvūs. Norint „išgydyti“ gaidį nuo troškimo pulti, nereikia jo mušti ar bauginti. Pakanka jį kelis kartus nuo savęs atstumti lazda. Po keleto tokių „treniruočių“ gaidys nusiramins.
Ar vištos kvailos?
Vištos pakankamai nuovokios būtybės. Jų protinį lygį kai kurie tyrinėtojai lygina su 3-4 metų vaiko intelektu. Pavyzdžiui, jos neužmiršta paslėpto daikto; sugeba įsiminti kitų vištų, gyvūnų, žmonių garsus ir atitinkamai į juos reaguoja. Vištų „kalboje“ yra skirtingi garsai, kurie reiškia „radau lesalo“, „padėjau kiaušinį“, „pavojus“ ir t.t. Būryje višta žino savo vietą, laikosi hierarchijos.
Ar vištos vegetarės?
Daugiausiai jos lesa sėklas, piktžoles, vabzdžius ir tai, ką duoda šeimininkas. Nė kiek ne mažiau mėgsta ir sliekus, ir kurmius, lervas, vabalus, sraiges, varlytes, peles ir netgi gyvates. Vištos nuolat kapsto kojomis žemę ieškodamos ko nors skanaus.
Vištos- purvini paukščiai.
Netiesa! Jos mėgsta valytis, kedenti plunksneles, o vasarą- maudytis dulkių voniose (taip atsikrato parazitų). Nešvaria višta taps, jei ją laikysi uždarytą nedidelėje, purvinoje, drėgnoje vištidėje.
Ar vištos platina ligas?
Bakterijos, kurios gyvena vištoje „nesidomi“ žmogumi.
Naminiai kiaušiniai žymiai geresni už parduotuvinius.
Naminių vištų kiaušinių tryniai yra žymiai geltonesni. Jie turi 2 kartus daugiau vitamino E, 7 kartus daugiau beta karotino, 4 kartus daugiau vitamino D. Laisvai vaikštinėjančių vištų mitybos racionas įvairesnis, jos mėgaujasi saule ir grynu oru.