top of page

Ar žinai, kad...

 Šiaurės šalių bibliotekų savaitės projekte mūsų mokyklos bendruomenė dalyvauja nuo 2004 metų. Projekto renginiai vyksta antrąją lapkričio savaitę.

                     

 

 

 

 

 

 

2004m.

Mokyklą papuošę „pepiškomis“ kojinėmis, susirinko visi į skaityklą, kurioje vyko labai linksmas „Pepės Ilgakojinės“ konkursas. Dalyvavo 1-10 klasių mergaitės. Jos vaidino, šoko, dainavo, atsakinėjo į įvairius klausimus iš knygų. Kitą dieną - nuotaikinga geografijos pamoka 7-8 klasių mokiniams „Pakeliaukime po Šiaurės šalis“. Pamoką linksmino ir prizus aktyviausiems dalino Pepe persirengusi mokyklos bibliotekininkė Danutė.

 

 

 

2005m.

Savaitė skirta garsiajai švedų rašytojai Selmai Lagerliof. Žvakių šviesoje mergaitės skaitė ištrauką iš „Stebuklingųjų Nilso kelionių“. Vyko integruota geografijos, literatūros ir informacinių įgūdžių pamoka 7-8 klasių mokiniams. Pradinukai žaidė šiaurietiškus žaidimus, 5-10 klasių mokiniai piešė nykštuko Nilso skrydį virš Lietuvos. Savaitės kulminacija- „Misterio Karlsono propelerio 2005 rinkimai“.

        

 

 

 

2006 m.

„Kvapą gniaužiančios Šiaurės šalių istorijos“. Laiptinėje 3-7 kl. berniukai skaitė islandų rašytojos K. Stendottir knygą „Angelas Vakarų rajone“. Vyko „Siaubo kambario“ paieškos. Į šį kambarį galėjo užeiti tik po vieną. Tamsoje, peržengęs prie durų nuvirtusį „lavoną“, susidurdavo su „giltine“, kuri kvietė traukti lapelį su viktorinos apie Šiaurės šalių rašytojus klausimais. Neteisingai atsakę į klausimą buvo atiduodami į vaiduoklių rankas, kurie gnaibiojo nelaimėlius tol, kol išgavo pažadą aktyviau skaityti knygas. Vyko atvira istorijos pamoka. Per technologijų pamokas berniukai gamino senovinius skandinavų ginklus, o mergaitės virė ir kepė skandinaviškus patiekalus.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2007 m.

Savaitė skirta A. Lindgren 100 - mečiui. Mokiniai rašė ir garsiai skaitė rašinius. Grožėjosi A. Lindgren apysakos „Ronja plėšiko duktė“ inscenizacijomis. Pradinių klasių mokiniai vaidino iš „Pepės Ilgakojinės“. Renginiai vyko mokinių nutapytais A. Lindgren personažų portretais išpuoštoje salėje. Savaitės kulminacija- „A. Lindgren personažų puota“, kurioje dalyvavo 9 padaužos Pepės, 3 laukinės Ronjos, 2 žavios Freken Bok, 2 storuliai Karlsonai ir 1 Emilis iš Lionebergos. Linksmai prisistatę personažai varžėsi dainelės ir įvairiuose judriuose konkursuose, turėjo atsakinėti į klausimus apie A. Lindgren gyvenimą bei kūrybą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2008 m.

„ Meilė Šiaurės šalims“. Žvakių šviesoje mergaitės skaitė islandų liaudies sakmę „Hilda, elfų karalienė“, dalyviai vaišinosi aštuntokų iškeptais „trolių kremo“ pyragėliais. 1-10 klasių mokiniai gamino trolius ir jais papuošė mokyklos nišas. 6- 10 klasių mokiniai demonstravo informacinių technologijų pamokose sukurtas skaidres apie Šiaurės šalių gamtą. Skaitykloje vyko „Skandinaviškų knygų vaivorykštė“- populiariausių ir skaitomiausių  Šiaurės šalių rašytojų knygų pristatymas. Vyko viktorina „Šiaurės šalių istorija“ 5-10 klasių mokiniams.

               

 

 

2009 m.

„Karas ir taika Šiaurės šalyse“. Mokiniai gamino „Karo ir taikos“ medį, vaidino iš islandų rašytojo Andri Snaer Magnason knygos „Mėlynosios planetos istorija“, gardžiavosi kareiviška koše. 5-10 klasėms vyko atvira istorijos pamoka „Šiaurės karas ir Lietuva“, 7-10 klasėms- geografijos testas „Šiaurės šalių geografija“. Įdomus susitikimas su moksleivės Rositos mama Jovita Švarciene „Atsiliepimai apie Norvegiją“. Kompiuterinis konkursas „Mylimiausi Šiaurės šalių rašytojų knygų herojai“.

  

 

 

2010 m.

 „Magiškoji Šiaurė“. Savo rankomis sukūrę antgamtines šiauriečių būtybes ir jomis papuošę mokyklą, pasitikome ypatingus Šviesos ir žodžio šventės svečius: Švedijos ambasados antrąjį sekretorių August Borg ir studentę Kariną Wenehed. Žvakių šviesoje mokiniai skaitė „Gražiausias islandų sakmes“, žiūrovai galėjo grožėtis skaidrėmis su puikiais šiaurietiškos gamtos peizažais. Ekrane buvo demonstruojami konkurso „Šiaurietiškoji magija informacinių technologijų animacijose“ nugalėtojų darbeliai. Sugalvoję įdomiausias istorijas mokiniai anglų kalba pristatė nišose savo sukurtas menines kompozicijas tema „Magiška akis“. Mokiniai džiaugsmingai sutiko dalyvauti šiaurietiškos muzikos karaoke, kuriame skambėjo dalyvių parodijuojamos skandinavų muzikos žvaigždžių Eurovizijos dainos.

                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2011 m.

„Humoras Šiaurėje“. Lapkričio 14 d. susirinkę į šventiškai išpuoštą salę klausėmės 7 klasės merginų skaitomos ištraukos iš A. C Vestly knygos „Mortenas, senelė ir Martė“.

Po to žavėjomės vyresniųjų klasių mokinių parodijuojamomis Šiaurės šalių muzikos žvaigždėmis. Gėrėjomės  „Vikingų nuotykių komiksais“, kuriuos sukūrė ir demonstravo 6-10 klasių mokiniai.                  

 

 

 

 

2012 m.

„Įvairialypė Šiaurė“. Mokyklos paaugliams ištrauką iš knygos „Aš esu Zlatanas Ibrahimovičius“ skaityti pasikvietėme Kupiškio rajono futbolininkų klubo „FC Narjanta“ prezidentą Darių Baroną. Susirinkusiems į Šviesos šventę Darius išsamiai ir vaizdžiai papasakojo

apie Zlatano Ibrahimovičiaus sportinius pasiekimus, apie jo sunkų kelią į futbolą.Po išsamios pažinties su pasaulinio lygio sporto žvaigžde klausytis balsu skaitomos knygos visiems buvo be galo įdomu. Jaukumo atmosferą sukūrė merginų į puodelius  pilstoma kvapnioji „Trolių arbata“.

            

Tradicija tapo pasitinkant Šiaurės šalių bibliotekų savaitę puošti mokyklos koridorių nišas  meninėmis kompozicijomis. Praėjusiais metais  mokiniai su klasių auklėtojomis sukūrė „Linksmą knygų reklamą“. Čia įkurdino komiškuosius Šiaurės šalių vaikų rašytojų knygų personažus.  

                     

Kiekvieną savaitės dieną organizuojame įdomius renginius, atviras pamokas, susitikimus su žmonėmis, viešėjusiais Šiaurės šalyse, žaidžiame linksmus šiauriečių žaidimus. Praėjusiais metais visi- nuo šešiamečių iki mokytojų ir mamyčių- išbandėme šiaurietiškąjį ėjimą su lazdomis. Su šio ėjimo pagrindais mus supažindino fizinės medicinos specialistas Saulius Paštukas. Vaikščiojome  grupelėmis (15 žmonių ) nuo 12 val. iki vėlyvo vakaro.

                     

Mokiniams labai patiko Šiaurės šalių dainos. Jau treti metai jie, talkinami anglų kalbos mokytojos Daivos Pūkienės, puikiai pasiruošia karaoke konkursui ir pradžiugina visą bendruomenę.

                     

Tradiciškai kasmet paskutinę ar priešpaskutinę savaitės dieną vykstame į Kupiškio savivaldybės viešąją biblioteką kartu su kitomis rajono šiame projekte dalyvaujančiomis mokyklomis švęsti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės.

 

bottom of page